LEADER projektitoetus – Ringmajandust toetav aia ja metsatehnika remont ja hooldus

Tegevuse eesmärk: Eesmärk on luua võimalus parandada aia ja metsatehnika rehve jätkusuutlikult ja lisakulusid tekitamata.
Võtikmetsa OÜ on keskkonnasõbralik ettevõte, kus kõik etapid on läbimõledud ringmajandust toetavana ja koostööd otsides. Hetkel puudub piirkonnas võimalus murutraktori rehve parandamas käia nii nagu
autorehve saab teenusena paranadada. Piirkonnas puuduvad vastavad seadmed ja seda tehakse ainult käsitsi.
Praegune lineaarne majandusmudel ühiskonnas toetub tooda- kasuta-hülga põhimõttele, mis ei ole enam jätkusuutlik. Aastaks 2060 on oodata ressurssi kasutuse kahekordistumist võrreldes 2011 aastaga.
Siinkohal muutub oluliseks ringmajandus, mis on tootmis- ning tarbimismudel, mis seab esikohale ressursside jätkusuutliku kasutuse – võimalusel jäetakse toodete materjalid majandusse ringlema.

Rehvipink töötab suruõhuga ja seadme abil saa kiirelt ja kvaliteetselt rehvi velje pealt maha ja peale tagasi.

Soetatakse kaks tõstukit, üks murutraktori üles tõstmiseks, et töötaja saab alt remontida või tõsta töölauakõrgusele. Teine tõstuk on väike aga analoogne, et töötaja saaks muruniidukit puhastada tervist hoidvalt ja ei peaks kükakil maas töötama. Mõlemal tõstukil on rattad alla ja neid saab mugavalt liigutada ruumis.

Viies seade on abilaud, vajalik muruniidukite remonttööde teostamiseks mugavas töökõrguses, reguleeritav.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*